Azi am fost la ziua verişoarei mele care a implinit 4 anisori!
Am ajuns, m-am descălţat si am vazut o multime de copii micuţi care alergau, si desigur prezenţa vărului meu, pe care îl cheamă tot Alex! Un nume comun, intradevăr! Am facut niste poze, ne-am jucat si desigur...fiind o multime de copii mici care nu îşi dau seama ce fac, a trebuit sa am grijă sa nu se lovească atunci cand sar din pat şi se împing...mai târziu încerc sa fac un filmulet cu mine si vărul meu bătandu-ne şi făcând scheme ca cele din filmele cu Bruce Lee. A trebuit insă să nu folosesc aparatul prea des deoarece trebuia sa îi ramana baterie până la taierea tortului, eveniment pe care îl povestesc aşa: Cei mici s-adu adunat la masuţa lor si au inceput sa cante La multi ani, Daiana dar Ionuţ (tatăl ei) tocmai incerca sa deschidă sticla de şampanie...si a facut BoooM! Daiana s-a speriat si a inceput sa planga...Rochiţa ei s-a pătat de şampanie...Păna la urma si-a revenit si "cheful" a continuat...merg spre casa, si oprim la Mc Donald's sa comand ceva, ajung apoi la locuinţa mea şi dau naştere acestui blog!
duminică, 28 februarie 2010
Abonați-vă la:
Postări (Atom)
